Telefon na kartę jako drugi numer – kiedy warto go mieć?

Telefon na kartę jako drugi numer to świetne rozwiązanie, gdyż może posłużyć w charakterze urządzenia służbowego czy zapasowego. Warto go kupić obok drugiego smartfona na abonament czy na kartę. Poznaj zalety takiego rozwiązania.
SPIS TREŚCI
- W jakich sytuacjach przyda się drugi numer telefonu na kartę?
- Gdzie kupić telefon na kartę? T-Mobile z atrakcyjną propozycją
- Mam już telefon od T-Mobile. Jak zarejestrować numer na kartę?
- Kupiłeś telefon na kartę jako drugi numer? Nie zapomnij o aktywacji karty SIM
- FAQ
W jakich sytuacjach przyda się drugi numer telefonu na kartę?
Drugi telefon na kartę pomoże Ci w osiągnięciu work-life balance, a więc w odnalezieniu równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. Możesz go wykorzystać jako smartfon służbowy, który posłuży Ci do kontaktów z szefem czy ze współpracownikami. Po zakończonej pracy będziesz mógł go po prostu wyłączyć, nie martwiąc się tym, że sprawy zawodowe będą Ci przeszkadzały w realizacji obowiązków domowych czy w odpoczynku.
Czy warto kupić telefon służbowy? Poznaj jego zalety i wady >>
Drugi numer telefonu świetnie się sprawdzi, gdy nie chcesz podawać swojego głównego numeru podczas kontaktów z różnymi firmami i instytucjami i tym samym pragniesz uchronić się na przykład przed nachalnymi reklamami. Możesz go wykorzystać do założenia konta na portalach typu OLX albo Allegro czy do zamawiania u sprzedawców różnych produktów lub usług.
Taki numer przyda się też, gdy:
- Twój podstawowy telefon ulegnie awarii i naprawa potrwa kilka dni czy nawet tygodni – w tym czasie smartfon z drugim numerem pozwoli Ci nadal korzystać z usług telefonicznych;
- ktoś z Twoich bliskich lub przyjaciół zgubi swój smartfon (albo zostanie mu on skradziony) i będzie chciał pożyczyć od Ciebie urządzenie do momentu zakupu nowego.
Warto mieć drugi telefon na kartę z tego względu, że zapewni Ci on stały kontakt z otoczeniem. Czasem możesz nie zwrócić uwagi na stan baterii w podstawowym telefonie i może się ona wyczerpać w najmniej oczekiwanym momencie. Wówczas z pomocą przyjdzie Ci właśnie drugi smartfon.
Możesz go również wykorzystać w trakcie zagranicznego wyjazdu: na przykład po dokupieniu pakietu danych komórkowych posłuży Ci jako mobilne centrum informacji i rozrywki podczas wakacji. Pamiętaj także, że poszczególne modele smartfonów mogą znacząco różnić się pod kątem oferowanych funkcji czy zabezpieczeń. Jeśli z pierwszego korzystasz w ramach podstawowych zastosowań, to zakup drugiego może być potrzebny, gdy uwielbiasz aktywności outdoorowe i szukasz sprzętu z pancerną obudową albo obserwujesz przyrodę i chcesz robić zdjęcia oraz nagrywać filmy w najwyższej jakości.
Gdzie kupić telefon na kartę? T-Mobile z atrakcyjną propozycją
W naszej sieci oferta na kartę to niezwykle korzystny wybór. Zapewniamy pakiety dostosowane do potrzeb różnych użytkowników. Możesz zdecydować się na dokładnie taką paczkę gigabajtów, jakiej potrzebujesz, a jeśli będzie ona niewystarczająca, w każdej chwili możesz przejść na wyższy pakiet albo doładować telefon. Za każde zasilenie konta otrzymasz dodatkowe gigabajty.
Warto kupić telefon na kartę T-Mobile także z uwagi na:
- dostęp do superszybkiej sieci 4G LTE bądź 5G – dzięki niej możesz w każdym miejscu i czasie streamować muzykę albo filmy bądź uczestniczyć w pasjonujących rozgrywkach online;
- nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y;
- długi okres ważności konta, który wynosi nawet 150 dni – jeśli drugi numer telefonu będziesz wykorzystywał okazjonalnie, możesz włączyć usługę „Rok ważności konta”, dzięki której nie będziesz musiał doładowywać telefonu przez 365 dni.
Mam już telefon od T-Mobile. Jak zarejestrować numer na kartę?
Być może zadajesz sobie pytanie: czy muszę rejestrować telefon na kartę? Odpowiadamy: tak. Zgodnie z polskim prawem jesteś do tego zobowiązany. Dzięki T-Mobile zrobisz to szybko i wygodnie. Wystarczy pobrać aplikację Mój T-Mobile i zalogować się do niej. Kolejne kroki wyglądają następująco:
- wejdź w zakładkę „Więcej”, a następnie wybierz opcję „Zarejestruj nową kartę SIM”;
- wykonaj działania zgodnie z informacjami podanymi na ekranie;
- wprowadź numer swojego telefonu oraz kod PUK;
- potwierdź swoją tożsamość w bankowości elektronicznej za pomocą usługi mojeID;
- wyraź zgodę na rejestrację numeru w aplikacji.
Dowiedz się więcej na temat aplikacji Mój T-Mobile. Zobacz, jakie funkcje oferuje i w jaki sposób możesz ją zainstalować na swoim telefonie >>
W sieci T-Mobile telefon na kartę możesz zarejestrować również w jednej z naszych placówek lub w punkcie naszego partnera (nie zapomnij wziąć ze sobą dowodu tożsamości) bądź telefonicznie, dzwoniąc pod bezpłatny numer 606 606 606. Inną opcją jest rejestracja w bankowości mobilnej, jednak jest ona dostępna tylko dla klientów Banku Millenium.
Kupiłeś telefon na kartę jako drugi numer? Nie zapomnij o aktywacji karty SIM
Drugi numer telefonu, podobnie jak każdy inny, wymaga nie tylko rejestracji u operatora. Aby korzystać z usług telefonicznych, musisz również aktywować kartę SIM. Wystarczy, że doładujesz konto, wykonasz pierwsze połączenie głosowe albo skorzystasz z internetu mobilnego.
Przeczytaj także: Jak doładować telefon na kartę z telefonu na abonament?
FAQ
1. Czy warto mieć dwa numery telefonu?
Drugi numer telefonu przyda Ci się do oddzielenia życia zawodowego od prywatnego, do kontaktu z firmami oferującymi różne produkty czy usługi albo do założenia konta na platformie sprzedażowej. Możesz go wykorzystać także podczas podróży zagranicznej, na przykład do surfowania po sieci za pomocą internetu mobilnego.
2. Po co Ci drugi numer telefonu?
Warto go mieć w zapasie na wypadek awarii podstawowego smartfona lub nagłego wyczerpania się w nim baterii. Możesz go również pożyczyć bliskiemu, gdy jego urządzenie się zepsuje lub zostanie zgubione albo skradzione.
3. Po co Ci dwa numery w jednym telefonie?
Pomogą w osiągnięciu work-life balance, czyli równowagi między życiem osobistym i zawodowym, a także zapewnią większą wygodę oraz oszczędności podczas korzystania ze smartfona. Nie będziesz musiał za każdym razem zabierać ze sobą dwóch telefonów ani ponosić kosztów ich zakupu i utrzymania.