Poradnik dla użytkownika

Pilot w telefonie – kiedy warto postawić na to rozwiązanie?

Telewizor, system audio, klimatyzacja, inteligentny sprzęt – te i wiele innych urządzeń możesz obsługiwać… z poziomu smartfona! Sprawdź, jak skonfigurować pilot w telefonie, by stworzyć wygodne centrum kontroli nad domowymi urządzeniami, jakie aplikacje będą pomocne i jakie są zalety takiego rozwiązania. Zapraszamy do lektury!  

Pilot w telefonie – domowe centrum kontroli 

Czy wiesz, że Twój telefon może stać się centrum kontroli wszystkich urządzeń domowych? Aby stworzyć nowoczesny dom w stylu smart home, wystarczy jedynie skonfigurować swój smartfon. Możesz to zrobić w kilku prostych krokach, ale najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie – dlaczego warto?

Przede wszystkim pilot w telefonie umożliwia:
 
  • Szybki dostęp i wygodne sterowanie – wszystkimi podpiętymi urządzeniami, takimi jak telewizor, oświetlenie czy pralka, możesz zarządzać bezpośrednio z telefonu, błyskawicznie i komfortowo.
  • Posiadanie zintegrowanego centrum kontrolnego – nie musisz szukać pilota do telewizora czy sprzętu audio, wszystko masz w zasięgu ręki, zawsze przy sobie.
  • Oszczędność czasu – nie musisz wstawać, by wyłączyć światło na parterze, gdy położyłeś się już wygodnie w łóżku na piętrze. Wystarczą dwa kliknięcia, by włączyć lub wyłączyć sprzęt, nie odrywając się od tego, co aktualnie robisz.
  • Sterowanie i monitorowanie zdalne – zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć rano uruchomić zmywarkę czy pralkę, przez co po powrocie z pracy musiałeś niepotrzebnie czekać na czyste naczynia albo zrobienie drugiego prania? Z pilotem w telefonie możesz uruchomić lub zatrzymać każde urządzenie zdalnie, a także obserwować jego pracę.
  • Personalizację ustawień – pilot w telefonie możesz dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, dobierając np. urządzenia priorytetowe lub uruchamiające się codziennie o tej samej porze.

Sprawdź, jak szybko i wygodnie możesz połączyć telefon z telewizorem >> 

Za pomocą pilota w telefonie możesz obsługiwać wszystkie ulubione urządzenia, takie jak np. telewizor, system audio, klimatyzacja, oświetlenie smart, gniazdka i wtyczki smart, drzwi i zamki inteligentne, roboty sprzątające, systemy bezpieczeństwa czy odtwarzacze multimedialne. Wszystko dla Twojej wygody!

Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy telewizor! >> 

Wady i zalety posiadania pilota w telefonie - infografika

Jak skonfigurować pilot w telefonie? 

Konfiguracja pilota w smartfonie nie jest trudna. Jeśli zastosujesz się do poniższej instrukcji, bez problemu zamienisz swój telefon w inteligentne centrum sterowania urządzeniami domowymi.
 
  1. Zainstaluj aplikację pilota na swoim telefonie. W sklepie Google Play lub App Store znajdziesz wiele aplikacji pilotów, które obsługują różne urządzenia – np. AnyMote, RemoteDroid czy Universal TV Remote.
  2. Otwórz aplikację pilota i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  3. W większości przypadków będziesz musiał podłączyć telefon do urządzenia, którym chcesz sterować. Możesz to zrobić za pomocą Bluetooth, Wi-Fi lub IR.
  4. Upewnij się, że telefon i urządzenie, którym chcesz sterować, są w zasięgu i włączone.

Napotkałeś problemy z konfiguracją pilota? Zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia, którym zamierzasz zdalnie zarządzać, aby znaleźć rozwiązanie swojego problemu.

Przydatne aplikacje i technologie 

Potrzebujesz pomocy w konfiguracji lub obsłudze pilota w swoim telefonie? Możesz skorzystać z wielu łatwo dostępnych, darmowych aplikacji.

Poznaj najciekawsze propozycje, dzięki którym obsługa pilota w smartfonie będzie jeszcze prostsza i wygodniejsza:
 
  • AnyMote Universal Remote – obsługuje ponad 900 000 urządzeń, w tym telewizory, odtwarzacze multimedialne, urządzenia streamingowe, inteligentne żarówki i wiele innych.
  • Samsung SmartThings – obsługuje urządzenia SmartThings firmy Samsung, a także sprzęty innych firm, które są kompatybilne z systemem SmartThings.
  • Apple Home – obsługuje urządzenia HomeKit firmy Apple, a także innych firm kompatybilnych z HomeKit.
 
Aby poprawnie skonfigurować pilot w telefonie, możesz skorzystać z poniższych technologii. Wybór odpowiedniej zależy przede wszystkim od tego, które z nich obsługują Twoje urządzenia.
 
  • Bluetooth – aby skonfigurować pilota za pomocą tej technologii, musisz włączyć Bluetooth w telefonie i urządzeniu, którym chcesz sterować. Następnie otwórz aplikację pilota i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  • Wi-Fi – aby skonfigurować pilota za pomocą sieci bezprzewodowej, musisz włączyć Wi-Fi w telefonie i urządzeniu, którym chcesz sterować. Następnie otwórz aplikację pilota i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  • IR – aby skonfigurować pilota za pomocą IR, musisz celować telefonem w pilot do urządzenia, którym chcesz sterować. Następnie otwórz aplikację pilota i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 
Czytaj więcej o technologii Bluetooth – czym jest i jak działa? >> 

Dzięki tym kilku prostym, szybkim krokom możesz dodać do swojego smartfona zupełnie nowe funkcjonalności, ułatwiając sobie tym samym wykonywanie codziennych zajęć.

Pamiętaj, że każdy nowy sprzęt w domu również możesz dodać do bazy obsługiwanych urządzeń. Korzystaj z pilota w telefonie, oszczędzaj czas i ciesz się bezkompromisową wygodą!
 

Inne artykuły z tej kategorii